Restoran Salon-Masa Takibi

Kategoriler

Restoran Salon-Masa Takibi

Buradasınız:

Salon – Masa Takibi
Restoran Modülü içerisinde restoranın salonlarını ve salonlara ait masaları takip etmek için öncelikle Salon Listesi ekranından salon listesine ulaşırsınız. Burada bulunan [F4 Ekle] butonu ile Salon tanımlama ekranına ulaşırsınız. Salon Listenizi bu şekilde oluşturmuş olursunuz.

Bu ekranda salonunuzu ve bu salondaki masalarınızı tanımlıyorsunuz. Salonun hangi şubeye ait olduğu, burada kullanılacak ürünlerin hangi depodan kullanılacağını, durumunu, yetkisini, siparişleri hangi fiyatı kullanacağını buradan tanımlamaktasınız.

Tanımlamaları tamamladıktan sonra Restoran Satış Ekranı üzerinden tanımlanan salonları sekmeler şeklinde göreceksiniz. Sekmelerin içerisindeki her kutu bir masayı temsil etmektedir. Masa numaraları kutuların sol üst köşesinde yer almaktadır. Masalar, beyaz ise boş, yeşil ise doludur. Sarı masa işlem yapılmak üzere seçilen masadır. Üzerinde bir veya birden fazla minik yuvarlak butonlar bulunabilir. Bu butonların sayısı adisyonun kaça bölündüğünü simgelemektedir. Yuvarlak butonların rengi sarı olduğu zamanlarda da masanın hesap istediği belirtilmektedir.